Zobacz Sklep ArtSteel.pl

Spawanie metali metodą TIG, MAG

SPAWANIE METODĄ TIG I MIG/MAG- CO TO ZNACZY?

Spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas) polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego.

 

Metoda TIG umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny jego wtrąceniami a gotowa spoina praktycznie nie wymaga żadnego czyszczenia.

Spawanie metodą MIG/MAG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy
elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu osłonowego.

 

Metody MIG i MAG różnią się od siebie jedną rzeczą – MIG to spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazu obojętnego, który nie bierze udziału w procesie spawania. Natomiast MAG to spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazu aktywnego, który bierze udział w procesie spawania.

WYSOKA JAKOŚĆ

CZYSTE SPOINY

Precyzja SPAWANIA

3 METODY

GŁÓWNE ZALETY METODY TIG:

– skoncentrowane źródło ciepła powodujące powstanie wąskiej strefy stopienia,

– doskonała jakość metalurgiczna z dokładną kontrolą wtopienia i kształtu spoiny we wszystkich pozycjach spawania,

– dobre spoiny wolne od porów,

– bardzo stabilny łuk i spokojne, niewielkie jeziorko spawalnicze; nie ma rozprysków i ponieważ nie ma potrzeby stosowania topnika w tej metodzie, wyeliminowane są pozostałości utleniania, co upraszcza znacznie problem końcowego czyszczenia,

– bardzo małe zużycie elektrod.

Jesteś zainteresowany?

Wyślij zapytanie ofertowe już teraz.

Pliki do pobrania

Ogólne warunki sprzedaży