Zobacz Sklep ArtSteel.pl

Spawanie aluminium Piła

Glin to materiał, który ma wiele unikalnych właściwości wykorzystywanych w wielu dziedzinach. Jest jednak stosunkowo trudnospawalny, ponieważ odznacza się niską temperaturą topnienia, a podczas obróbki na jego powierzchni wytwarza się cienka warstwa tlenków. Nieumiejętne spawanie aluminium może wiązać się z licznymi wadami spoiny i powstawaniem porów. Dlatego wszystkie prace warto zlecić doświadczonym specjalistom i skorzystać z oferty naszej firmy. Jesteśmy gotowi wykonać zadania o różnym stopniu skomplikowania, biorąc pod uwagę indywidualne oczekiwania Klienta z Piły czy okolic. Zapraszamy do skorzystania z dostępnych propozycji!

Szerokie wykorzystanie aluminium

Lekki i wytrzymały – tak można w skrócie opisać glin. Ten pierwiastek jest od dziesięcioleci wykorzystywany samodzielnie lub w postaci stopów o bardzo dobrych parametrach mechanicznych. Wskazany materiał wyróżnia się także dużą odpornością na korozję i może być poddany recyklingowi. Nie dziwi więc fakt, że jest stosowany do produkcji elementów maszyn i sprzętów elektronicznych, obudów czy dachów. Oferowane spawanie aluminium odgrywa dużą rolę w produkcji czy innej działalności dużych bądź małych przedsiębiorstw. Wykonamy zlecenia jednostkowe lub seryjne, chętnie podejmiemy też dłuższą współpracę, która z pewnością przyniesie obopólne korzyści.

Spawanie aluminium metodą TIG i MIG/MAG

Aby zagwarantować doskonałe efekty pracy, stosujemy wyłącznie nowoczesne maszyny i techniki łączenia metali. Spawanie aluminium realizujemy metodami TIG i MIG/MAG. Pierwsza z nich odbywa się w obecności gazu osłonowego. W jej trakcie wykorzystuje się elektrodę wolframową, która oddziałuje na powierzchnię i pozwala tworzyć trwałe spoiny za pomocą łuku spawalniczego. Z kolei drugi wskazany sposób polega na łączeniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy topliwą elektrodą a obrabianym materiałem. W przypadku wariantu MIG osłona to gaz obojętny, a w przypadku MAG rolę tę odgrywa gaz aktywny, który bierze udział w procesie spawalniczym.

Zleć spawanie aluminium w Pile

Przygotowaliśmy znakomitą ofertę dla podmiotów z różnych branż. Polecamy spawanie aluminium w Pile, którym zajmują się nasi doświadczeni pracownicy – odpowiednio przygotowują oni materiał i dbają o kontrolę temperatury. W efekcie powstają trwałe i estetyczne spoiny, a Klienci zyskują konstrukcje o oczekiwanych kształtach i właściwościach. Zajmujemy się także gięciem blach albo p